Офісні пакети та системи, їх класифікація, історія розвитку та основні властивості

План

1. Поняття офісного пакету

2. Класифікація відомих офісних пакетів

3. Сучасні вимоги до офісних програмних пакетів

4. Офісна система OpenOffice.org

Література

1. Поняття офісного пакету.

Робоче місце сучасного користувача комп'ютера практично неможливо уявити без офісного пакету. Універсальне цільове призначення засобів, що входять в його склад, обумовили широке розповсюдження цього ПЗ серед всіх категорій користувачів – від наукових співробітників до секретарів.

Своє походження офісні пакети ведуть від програм обробки текстів. Перші повноцінні офісні пакети, що містять текстовий процесор, редактор електронних таблиць і різні утиліти, з'явились лише у 80-х роках. Піонером у сфері офісних пакетів вважається компанія Lotus, яка в 1982 році випустила першу версію табличного редактора Lotus 1-2-3 (займав усього 256 КБ ОЗП). В цьому ж році компанія Microsoft випустила першу версію текстового редактора Word для DOS. Через деякий час до набору офісних програм були додані програми для проведення презентацій, планувальники-органайзери, а також персональні системи управління базами даних.

Основний етап еволюції офісних пакетів припав на початок 80-х років до середини 90-х. Подальші удосконалення стосувалися лише покращання користувацького інтерфейсу, зручності у роботі, інтеграції і Інтернет та ін. Сучасні офісні продукти пропонують досить багато різних засобів, які часто залишаються не затребуваними середньостатистичним користувачем.

Офісний пакет – сукупність програм (додатків) з уніфікованим інтерфейсом, які дозволяють виконувати роботу з обробки інформації.

Оскільки сучасні інформаційні технології впевнено рухаються в бік розвитку і втілення концепції “цифрової нервової системи” підприємств, що забезпечує доступ до будь-яких інструментів і даних, взаємозв'язок співробітників, стандартизацію і керування документообігом, то офісні пакети переросли у офісні системи.

2. Класифікація відомих офісних пакетів.

Офісні пакети, що існують сьогодні можна розділити (за комерційним принципом) на дві групи:

комерційні відкриті умовнокомерційні

(платні) (безкоштовні) (платне оновлення та підтримка)

Microsoft Office OpenOffice EasyOffice

Star Office Koffice

Applix Siag Office GNOMEOffice

Hancom Office

12345
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою