Види транспортного страхування

1. 3

2.Морське страхування…………………………………………………...4

3.Авіаційне страхування………………………………………………….9

Страхування наземного транспорту.................................................. Зміст:

4.Вступ…………………………………………………………………….....17

5.Висновки.................................................................................................20

6.Список використаної літератури..........................................................21

Вступ.

У нас час, з розвитком транспортної інфраструктури, транспортне страхування набуває все більшої популярності. Бо, як ми бачимо, усюди одні катастрофи. Але завдяки саме цьому виду страхування, знаходячись в літаку, поїзді, автобусі або на борту судна, ми вже є застраховані. І на випадок невдалої подорожі можемо вимагати матеріальної компенсації. Адже, обов’зкова страховка входить у вартість білета. Та для цього ми повинні бути обізнані у цій сфері.

Транспортний комплекс складається з водного, авіаційного та наземного транспортів. Згідно нього страхування транспорту поділяється на такі види : морський, авіаційний та страхування наземного транспорту. Авіаційний, залізничний та водний транспорт страхується в обов’зковому порядку, автомобільний – в добровільному. Транспортне страхування можна віднести до майнового, але воно також включає в себе страхування відповідальності.

Транспортне страхування в зовнішньоекономічній діяльності поділяється на страхування “каско” і страхування “карго”.

Термін “каско” вживається при страхуванні рухомого транспорту (суден, автомобілів, літаків, залізничних вагонів тощо), які приймають участь у міжнародних перевезеннях. Цей вид страхування здійснює безпосередньо особа, що є власником транспортного засобу.

Страхування “карго” – це захист від різних збитків, пов’язаних із вантажем, що є предметом купівлі-продажу зовнішньоекономічного договору. Якщо з’являється збиток в результаті знищення або пошкодження застрахованого майна, то він відшкодовується у вигляді певної суми, обумовленої договором страхування. Даний вид страхування може бути здійснений лише учасниками договору.

1.Морське страхування

Морське страхування – один із найдавніших видів страхування. Першим зі збережених донині страхових полісів було виписано в середньовічній Італії (1347) у зв’зку саме з морським перевезенням.

Сучасне страхування асоціюється з Лондонським Ллойдом, який розпочав свою діяльність в 1688 року також із морського страхування.

Більш ніж за три сторіччя розвитку морського страхування було відпрацьовано головні принципи, поняття й механізми, які застосовуються і донині.

Незважаючи на деякий занепад вітчизняної морської індустрії в середині 90-х років, останнім часом в Україні намітилися тенденції до оздоровлення галузі. Поступово зростає попит на послуги національних страховиків із боку власників річкових і морських суден, фрахтувальників, операторських компаній, морських посередників, таких як суднові агенти і брокери.

Можна викреомити два основні джерела морського страхового права: у міжнародному масштабі – англійський Закон про морське страхування 1906 року (далі – Закон), у національному – Кодекс торговельного мореплавання України 1995 року (далі – Кодекс).

12345678910111213
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою