Методика викладання правознавства в американських школах

У цьому уроці ви ознайомитеся з деякими постулатами філософії природного права і теоріями правління, які мали величезне значення для розвитку нашої системи правління.

Серед цих постулатів - природний стан, закон природи, природні права, згода і суспільний договір. Ви дізнаєтеся про ці поняття у викладі їх англійським філософом Джоном Локком (1632-1704).

По закінченні цього уроку ви повинні вміти описати, як і чому теоретики природного права вдавалися до уявного природного стану у роздумах про основні проблеми форми правління. Ви повинні вміти пояснити деякі постулати філософії природного права.

Нарешті, ви повинні вміти пояснити, що метою уряду, який грунтується на філософії природного права, є збереження наших природних прав на життя, свободу і власність.

Терміни, які треба знати: громадянські права; згода; людська природа; закон природи; законний; природні права; політичні права; суспільний договір; природний стан; невідбірні (права).

Що таке філософія природного права?

Ми вважаємо за самоочевидні істини, що всіх людей створено рівними; що Творець обдарував їх певними невідбірними правами, до яких належать життя, свобода і прагнення щастя; що уряди встановлюються між людьми на те, щоб забезпечувати ці права, а влада урядів походить із згоди тих, ким вони управляють; що в кожному випадку, коли якась форма правління стає згубною для такої мети, народ має право змінити або скасувати її і встановити новий уряд...

Декларація незалежності, 1776 рік

Цей уривок з Декларації незалежності містить деякі найважливіші філософські підвалини нашої форми правління. Вони були знайомі майже всім колоністам задовго до Війни за незалежність.

Ці ідеї проповідували у церквах, проголошували в памфлетах, обговорювали прилюдно і віч-на-віч. Їх розвивали та уточнювали такі політичні філософи, як англієць Джон Локк (1632-1704) та інші. Саме Локк справив найбільший вплив на мислення Батьків-засновників під час Війни за незалежність. Політичну філософію Локка часто називають філософією природного права.

Філософія природного права грунтується на уявленні, яким було б життя за відсутності будь-якого уряду. Локк та інші називали цей уявний стан природним станом. Локк ніяк не мав на увазі життя людей у якомусь закутні. Природний стан є станом, за якого не буде уряду. Наприклад, попри існування ООН, міжнародні відносини між окремими державами і досі здійснюються за природного стану. Над цими державами нема вищої влади, здатної діяти не менш ефективно за їхні уряди.

Роздуми над тим, яким було б життя без будь-якого уряду, стали у великій пригоді філософам на кшталт Локка і виявилися у їхній відповіді на такі запитання:

* що таке людська природа? Тобто які риси особистості і вдачі, коли так, питомі всім людям? Наприклад, чи всі люди себелюбні чи вони схильні дбати про добро інших?

* якою має бути мета уряду?

* як можновладці здобувають право правити?

* якою має бути структура уряду?

* які форми правління треба поважати і підтримувати?

1234
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою