Дозвілля у Болгарії

Державні свята - це Новий рік (1-2 січня), День волі (3 березня), День кирилиці (24 травня), Різдво (25-26 грудня). Причина виникнення двох дат Різдва ґрунтується в тому, що релігійним болгарам протягом комуністичної ери було заборонено відзначати його, тому вони придумали нове свято, схожий на Різдво, наступного дня.

З падінням комунізму відзначають і Різдво, і придумане свято. У Болгарії дуже багато традиційних звичаїв. 14 лютого проходить древній фестиваль виноградарів Трифон Зарізан.

Виноградні лози підрізають і бризкають вином для того, щоб врожай був у достатку. 1 березня болгари дарують один одному мартеніци, тобто червоні і білі пензлики, які носять для здоров'я і щастя напередодні весни. Коли носій побачить першу лелеку навесні, він відразу прив'язує мартеніцу на найближчому дереві.

На Міжнародному народному фестивалі Копрівштиці, проведеному раз у 5 років, близько 4000 фіналістів суперничають за одержання нагороди. Під час фестивалю в Перниці, який проводять раз у два роки, учасники носять костюми і маски і танцюють древні танці, відганяючи злих і залучаючи добрих духів, щоб був щедрий врожай.

Ще одне весняне свято Кукери проводиться в горах Родопи. Фестиваль троянд відзначається народними піснями і танцями в Казанлаці і Карлово на першу неділю червня.

Традиції і свята болгарського народу включають древні національні, релігійні і сімейні торжества, а також нові звичаї, уведені в роки комуністичного режиму.

Як вже було сказано вище, стародавні народні традиції виявляються в одязі, прикрасах, танцях, піснях і магічних ритуалах, якими супроводжуються весільні церемонії, танці на вугіллях, що догоряють, (нестинари), обрядові уявлення на масляницю (кукерські ігри) і танець викликання дощу (герман). З 1971 разів у два роки в Габрово проходили міжнародні конкурси гумору і сатири.

Вчені вважають, що перше в Європі вино виготовлялося фракійцями саме на території сучасної Болгарії. Пізніше елліни вивідали у фракійців таємницю одержання з винограду божественного напою і привласнили собі право першовідкривачів виноробства. У VI столітті до нашої ери фракійські володарі проводили так звані "симпозіуми" - зборів, на яких вони пили вино і розмовляли про минулі та майбутні справи і бої.

При розкопках у місті Перперіхон у храмі Діонісу, де відбувалися пророкування майбутнього, збереглися сліди ритуалів, у яких вино відігравало основну роль. Діоніс - це фракійський бог вина і веселощів, який був у пошані також і в древній Елладі.

Амфори і ритони, де зберігалося ритуальне вино, були виявлені також і у фракійских гробницях неподалік від міста Казанлику, а на стінних розписах там можна побачити зображення винороба, що несе глечик і піалу.

Вино, вироблене з місцевих виноградників за всіх часів високо цінувалося у всій Європі. Як відомо, Уінстон Черчілль щорічно замовляв собі по 500 літрів болгарського вина сорту "мірошник". У радянський час болгарське вино поширювалося у всіх країнах соціалістичного табору, включаючи Радянський Союз. І зараз виноробство в Болгарії продовжує розвиватися.

Найбільш відомі болгарські сорти винограду, які використовуються для виробництва вина - мавруд і мірошник. Ще один розповсюджений сорт гімзу (він же kadapka) - дуже делікатний і чуттєвий - "гімза" у перекладі з арабської мови означає "примхлива жінка".

У Північній Болгарії, у Плевені, більш 100 років існує спеціальний Інститут виноградарства і виноробства, що займається вивченням і розробкою нових сортів болгарських вин.

На початку лютого в Болгарії проводиться болгарський винний форум - "Вінарія", присвячений зі святом Трифона Зарізана, традиційним днем, коли відбувається перше підрізування лози і поливання її вином. У чи квітні травні в Софії проводиться "Салон вина". А в травні - свята троянд у Доліну фракийских царів дають привід для проби вина з фракийского краю і ракии, приготовленої з троянд. Праздненства, зв'язані з удень Святого Георгія і початком весни, також заслуговують на увагу, і в кожнім регіоні вони відзначаються по-різному.

12
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою