Протипіхотні міни ПОМЗ-2М, ОЗМ –72, МОН-50

Міна протипіхотна осколкова натяжної дії кругового ураження. Призначена для виведення з ладу особового складу супротивника. Являє собою вдосконалену модифікацію протипіхотної міни ПОМЗ-2.

Будова міни. Міна ПОМЗ-2М складається з наступних основних частин: чавунного корпусу, який має насічки для кращого утворення осколків, установного кілочка, за допомогою якого міна закріплюється в землі, 75-грамової бурової тротилової шашки, зривника серії МУВ з Р-подібною чекою, запалу МД-5М, відрізка дроту довжиною 7-8 метрів та додаткового кілочка для закріплення дроту. Основною відмінністю ранньої модифікації протипіхотної міни ПОМЗ-2 є наявність припливу у горішній частині корпусу для встановлення зривника серії МУВ. Зривник використовується з запалом МД-2 і вставляється у отвір припливу. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М задля закріплення зривника має різьбу у внутрішній частині корпусу. Зривник серії МУВ згвинчується з запалом МД-5М і останній закручується у корпус міни за допомогою різьби.

Мал. 1. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М (А - загальний вигляд; Б- повздовжній розріз): 1- чавунний корпус міни; 2- установний кілочок; 3- зривник МУВ-2; 4- запал МД-5М; 5- заряд вибухової речовини (ВР) - бурова тротилова шашка.

Установка міни: Для встановлення міни ПОМЗ-2М відбувається у такій послідовності:

•на відстані 5-7 метрів від місця установки міни вбити кілочок ростяжки (якщо на місцевості є місцеві предмети, до яких можна прив'язати ростяжку, клочок не забивають);

•привязати до додаткового кілочка (місцевого предмета) натяжну дротову ростяжку і натягнути її зі слабиною;

•розтягти ростяжку вбік установлення міни;

•на місці установлення міни забити установний кілочок, кілочок має підноситись над грунтом на висоту 5-7 см;

•вкласти в корпус міни 75-гр бурову тротилову шашку запальним гніздом убік малого отвору;

•насадити корпус міни широким отвором на установний кілочок до упору в шашку;

•вгвинтити у зривник МУВ-2 запал МД-5М;

•вгвинтити зривник і запал у зборі в корпус міни; при використанні зривника МУВ перед встановленням у корпус міни надягніть на шток ударника запобіжну трубочку, а у верхній отвір ударника вставте шпильку. Увага: через мале зусилля для висмикування бойової Р-подібної чеки зривника МУВ установлення міни сполучене з великою небезпекою;

•прив'язати вільний кінець дротової розтяжки до Р-подібної бойової чеки зривника МУВ-2;

•замаскуйте міну під тло оточуючої місцевості;

•витягніть запобіжну чеку зривника МУВ-2 - міну встановлено. Увага: при використанні зривника МУВ обережно витягніть запобіжну чеку та зніміть запобіжну трубочку. Примітка: ступінь безпеки установки міни залежить від типу зривника серії МУВ. Наприклад, при використанні зривників МУВ-2, МУВ-3 з моменту висмикування запобіжної чеки до моменту постановки зривника на бойовий взвод залежно від температури навколишнього середовища проходить від 3 хв. (при +40град.) до 59 годин (при -40 град.).

Мал. 2. Протипіхотна міна ПОМЗ-2М на розтяжці.

Бойова робота міни. Ураження людині (або декільком одночасно) завдається осколками корпуса міни при її підриві в той момент, коли вояк супротивника, зачепившись ногою за дротову ростяжку мимоволі висмикне бойову чеку зривника. При висмикуванні бойової чеки ударник вивільняється і під дією бойової пружини наколює запал МД-5М. Внаслідок чого відбувається підрив міни.

Строк бойової роботи міни не обмежується. Самоліквідатором міна не оснащується. Елементів недобування й незнешкоджуваності не має, однак дуже висока чутливість зривника МУВ (якщо такий використається) робить знешкодження міни вкрай небезпечним

1234
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою