Протипіхотна міна ПМД-6М

Міна протипіхотна фугасна натискної дії. Призначена для виведення з ладу особового складу супротивника. Міна може встановлюватися як на ґрунт, так й у ґрунт, у сніг, вручну або розкладатися засобами механізації (причіпні мінні роскладачі ПМР-1, ПМР-2, але у всіх випадках переведення міни в бойове положення здійснюється вручну.

Будова міни. Міна ПМД-6М складається з дерев'яного корпусу, натискної кришки (датчика цілі), тротилової 200 грамової шашки, зривника серії МУВ (або МУВ-2) з "Т"-подібною чекою, запала МД-2 або МД-5М та пластинчастої пружини, яка збільшує зусилля спрацьовування з 1-17 кг до 6 - 28кг. Більш старий варіант міни під індексом ПМД-6 відрізняється від ПМД-6М відсутністю цієї пружини.

Мал. 1. Загальний вигляд протипіхотної міни ПМД-6М:

1- зривник МУВ; 2- Т-подібна бойова чека зривника МУВ; 3- натискна кришка (датчик цілі); 4- корпус міни.

Мал. 2. Поздовжній розріз міни ПМД-6М:

1- зривник МУВ; 2- кришка; 3- корпус міни; 4- заряд вибухової речовини; 5- запал; 6- пластинчаста пружина.

Мал. 3. Протипіхотна міна ПМД-6М з відкритою кришкою (датчиком цілі): 1- пластинчаста пружина; 2- зривник МУВ (МУВ-2); 3- Т-подібна бойова чека зривника.

Робота міни відбувається наступним чином: у торцевій стороні кришки зроблено проріз, краї якого опираються на Т-подібну бойову чеку зривника МУВ. При наступанні на міну її кришка опускається; оперті на бойову чеку края кришки видавлять Т-подібну чеку з зривника донизу. Ударник зривника вивільняється і під дією бойової пружини наколює запал, внаслідок чого відбудеться вибух.

Ураження людині завдається за рахунок руйнування нижньої частини ноги (стопи) при вибухові заряду міни в момент наступання ногою на натискну кришку міни. Як правило при вибухові міни відривається повністю стопа ноги, якою вояк супротивника наступив на міну, і, залежно від відстані, другої ноги від місця вибуху, вона також може бути значно ушкоджена або не одержати ушкодження зовсім. Крім того, ударна хвиля досить великого заряду ВР позбавляє людини свідомості, висока температура підривних газів може заподіяти значні опіки нижнім кінцівкам. Смерть може наступити від больового шоку, втрати крові при несвоєчасному наданні першої допомоги.

Установка міни. При установленні міни слід окремо враховувати тип зривника, який використовується. Дуже мале зусилля для висмикування чеки зривника МУВ робить будь які операції зі встановленням чи знешкодженням міни вкрай небезпечним. Встановлення міни ПМД-6 зі зривником МУВ здійснюється наступним чином:

•вирити лунку для міни;

•відкинути кришку міни;

•звести ударник зривника МУВ, вставивши у нього Т-подібну чеку, і вгвинтити в корпус зривника запал;

•вставити зривник у міну через отвір у передній стінці корпусу так, щоб запал ввійшов у гніздо шашки, а чека своїми вушками була обернена донизу і упиралася у передню стінку корпусу;

•поставити міну з відкритою кришкою в лунку, покласти на передню стінку корпусу вздовж зривника МУВ установну чеку (її може замінити довгий цвях) і закрити кришку міни; установна чека має ввійти у прорізу передній стінці кришки і своїм вушками висовуватися назовні; розпустіть моток шнура, привязаного до установної чеки;

•видаліть запобіжну шпильку зі зривника МУВ;

•замаскувати міну травою, листям та тонким шаром землі;

1
?Українські реферати

© 2011 - 2017 Реферати на тему | Реферати українською мовою безкоштовно | Скачати бесплатно реферати українською мовою